Gasztro,  Hírek

Hibásan osztottak ki ingyen tésztaszószt és kávét egy boltban

Csütörtök este egy váratlan árkedvezmény történt a Co-op termékeinek árazásában, amely a Deliveroo szállítóalkalmazáson keresztül vált elérhetővé. A hiba következtében több termék ára akár 100%-kal is csökkent, így néhány vásárlónak lehetősége nyílt ingyenesen beszerezni különböző termékeket, mint például Loyd Grossman tésztaszószok, Costa őrölt kávé és Fox’s kekszek. Az ilyen árkedvezmények elfogadhatósága a kereskedő általános szerződési feltételeitől függ, de a BBC beszámolója szerint sokan kihasználhatták a Co-op akciós ajánlatait a Deliveroo-n.

A Co-op szóvivője megerősítette, hogy az alacsony árak egy „adminisztratív hibának” voltak köszönhetőek. Az illetékes elmondta, hogy „néhány ár helytelenül szerepelt a Deliveroo boltunkban néhány órán keresztül”, de ezt gyorsan orvosolták. A vásárlók közül Peter, aki Lancashire-ben él, a BBC-nek elmondta, hogy az „hihetetlen ajánlat” lehetővé tette számára, hogy több mint 80 font értékű terméket szerezzen be mindössze 3,29 fontért, beleértve a szállítási költségeket is. Peter kiemelte, hogy a Co-op és a Deliveroo tiszteletben tartotta a hibás árakat, és időben megérkezett az áru. Azt is hozzátette, hogy a legtöbb terméket a helyi élelmiszerbanknak adományozza, akik sürgősen szükségét érzik a nem romlandó élelmiszereknek a közösség tagjai számára.

Érdekes módon a Co-op nemcsak az árkedvezmény miatt került a hírekbe, hanem egy nemrégiben történt kibertámadás miatt is, amely miatt a cég néhány informatikai rendszerét le kellett állítania azzal a céllal, hogy megakadályozza a hackerek hozzáférését. Eddig nincs információ arról, hogy a két esemény összefüggésben állna egymással. A Deliveroo szóvivője megerősítette, hogy a probléma valóban létezett, és elmondta, hogy „tapasztaltunk egy rövid ideig tartó problémát, amely egy promóciós kampány keretében lévő termékek hibás árazását érintette”.

Sally Marie, aki Boltonban él, szintén a csütörtöki akció kedvezményezettje volt. Ő egy weboldalon találta a hírt a „hibáról”, és gyorsan telepítette a Deliveroo alkalmazást, hogy mielőbb megrendelje az akciós termékeket. Elmondása szerint a rendelése mindössze 15 percen belül megérkezett. A közösségi médiában is sokan megosztották tapasztalataikat, és bizonyítékot szolgáltattak arra, hogy milyen alacsony árakon tudtak vásárolni. Egy felhasználó például a X platformon arról számolt be, hogy „sok olcsó dolgot sikerült beszereznie a Co-op-ból”, míg egy másik Instagramon árengedményes Airwick illatgyertya áráról posztolt, amely 5,45 fonttal volt olcsóbb a normál árhoz képest.

A Citizen’s Advice, az Egyesült Királyság egyik tanácsadó szolgálata arra figyelmeztet, hogy az online vásárlások során, ha árkedvezmény miatt vásároltunk valamit, a vásárló jogai a bolt szerződési feltételeitől függnek. Ezek a feltételek gyakran csak akkor biztosítanak jogokat, ha a vásárló már leadta a rendelést vagy megkapta azt. Az üzletekben történő vásárlás esetén pedig nem köteles visszaadni a terméket vagy többet fizetni érte, ha az alacsonyabb áron adták el neki, mint amit a bolt szándékozott.

Érdemes megemlíteni, hogy a kereskedők hajlamosak elfogadni az árkedvezményeket, hiszen egy 2022-es esetben az Epic Games indiai boltjában egy árhiba következtében a Fifa 23 Ultimate Edition játékot mindössze 4,80 rúpiáért lehetett megvásárolni, ami körülbelül 6 centnek felel meg. Ekkor az Electronic Arts, a játék kiadója, bejelentette, hogy tiszteletben tartja a hibás áron történt vásárlásokat. Az ilyen és hasonló esetek mindig érdekes diskurzusokat generálnak a vásárlói jogok és a kereskedők felelősségének határvonalán.

Forrás: https://www.bbc.com/news/articles/c9856ge2742o

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük